ANDIZ PEKMEZİ | TÜRKİYE'NİN ANDIZ PEKMEZİ SİTESİ

Andız Pekmezi Hakkında Bilgiler

  • ANDIZ PEKMEZİ KG KAÇ TL
  • Haziran 16, 2017 12:18
    ANDIZ PEKMEZİ FİYATI, ANDIZ PEKMEZİ KAÇ TL, ANDIZ PEKMEZİ FİATI, ANDIZ PEKMEZİ FİYATI...
 Tümünü Göster
Bu alana reklam verin

Etiket Bulutu

Anket

 AKTARLARDA SATILAN ANDIZ PEKMEZİ SİZCE DOĞAL MIDIR?
HAYIR
EVET
KARARSIZIM

Sonuçlar »

MEZLA SAKIZI/ÇAM SAKIZI DOĞAL DİŞ MACUNU GİBİ

 10 Aralık 2013 15:23          
 2884

Çam sakızının bilinen yararları şöyle; Çam sakızı mide öz suyu için stabilizatör görevi görür, ph değerini düzenler, mide hastalığı çeken kişilere tavsiye edilir. Çam sakızı çiğnendikçe sertleşen bir sakızdır, yüz felci geçiren kişilerin konuşma yetilerini yeniden kazanabilmeleri için rehabilitasyon sürecinde yüz kaslarını geliştirmek amacıyla kullanılır. Aynı zamanda kuvvetli bir antiseptiktir. Bugün bile Arhavi' den Batum' a kadar olan sahil şeridinde coğrafyanın elverişsizliğinden dolayı hastaneye gidilemediğinden dövülüp toz haline getirilerek yanık ve yaraların tedavisinde kullanılıyor. Çamlık yerler çiçek hastalığı ve vereme tutulmuş hastalara çok iyi gelir. 5 gr. çam filizi akşamdan 1 litre suya konulur, sabahleyin kaynatılıp, 10 dakika demlendirilip balla tatlandırılarak günde 2 kahve fincanı içilirse astım, boğmaca hastalıklarına şifa verir. Solunum ve idrar yolları mikrobik hastalıklarında çam sakızı veya çam terementi esansı günde 1 -2 gr. içilir. Çam reçinesi haricen kullanılır

 

Amasya Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri çam sakızının  bilinen bu faydalarına ilave olarak, yeni bir özelliğini keşfettiler. Yaptıkları deneyler sonucunda , boğaz, yanak ve dişlerin üzerindeki mikropları öldürerek hastalıklara engel olduğunu tespit ettiler…

Bu projeyle birlikte 114 proje daha  , hafta sonu 17.INEPO Çevre Proje Olimpiyatında madalya için yarışacak.

Genç mucitler ufkumuzu açmaya devam ediyor…

INEPO Çevre Derneği’nin öncülüğünde , Çevre ve Orman Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı , Fatih Koleji ve Fatih Üniversitesi tarafından düzenlenen 17. INEPO Uluslar arası Çevre Proje Olimpiyatı  Ulusal Aşaması  14-15 Mart tarihlerinde Milli Eğitim Bakanı Hüseyin ÇELİK’in katılımıyla Fatih Koleji Beykent Kampusünde yapılacak.

Bank Asya’nın ana sponsorluğunda gerçekleşen 17. INEPO’ da birbirinden ilginç 115 finalist proje yarışacak.

 13-19 yaş gurubu gençlerin çevre sorunlarının çözümüne yönelik ürettiği projelerin yarışacağı 17. INEPO’ yu  UNESCO da destekliyor. 17.INEPO’nun ulusal aşamasında,  27 Mayıs’ta İstanbul’da yapılacak olan  17.Uluslararası Çevre Proje Olimpiyatında Türkiye’yi temsil edecek proje belirlenecek. Ayrıca bir proje de Mayıs ayında ABD’de yapılacak olan 60.INTEL-ISEF Uluslar arası Bilim ve Mühendislik olimpiyatı için seçilecek.

Bu arada 17.INEPO kapsamında dağıtılacak olan 2009 ÇEVRE BASIN ÖDÜLLERİ için başvurular başladı. Haber Yarışması ve Çevre Özel Ödülü kategorilerinde dağıtılacak olan Çevre Basın Ödüllerinin Haber yarışmasında dereceye girenler PARA ÖDÜLÜ VE PLAKET ile ödüllendirilecek.  

Andız Pekmezi Hakkında Diğer Bilgiler